Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ KID

DJs - MP3 & info & fotky - diskusné fórum

MP3 sety (sets) - DJ KID + fotky

Diskusné príspevky

[+] Pridať príspevok

wakro, 11:43, 19.7.2006 (streda) [13 rokov]

wakro

v Skodsku c.1

DJ Kid je preukázateľne najplodnejšou postavou na Jungle a Drum and Bass scéne Spojeného kráľovstva a je považovaný za najvýznamnejšieho škótskeho DJ-a v oblasti Drum and Bass. Nepochybne, Kidov príspevok k vývoju hudobnej scény v Škótsku je nesmierne významný, je otázne, či by bola škótska drum & bass scéna bez jeho vytrvalého úsilia v tom štádiu, ako je dnes. Za 15 rokov tvrdej práce a pevného odhodlania sa Kid vypracoval zo stavu úplnej anonymity na uznávaného DJ-a, ktorý je momentálne rezidentom v Edinburgskom klube Manga, najznámejšom a najdlhšie pôsobiacom drum & bass projekte v Škótsku.

Kidova kariéra DJ začala v čase, keď zvuk rave a happy hardcore dominoval Škótsku – bola to scéna, na ktorej si Kid nevedel nájsť svoje miesto. Našťastie dostal nahrávku so živým mixom DJ SS a Stu Allan- a, a keďže tento úplne nový štýl naňho urobil veľký dojem, Kid zahájil svoju drum & bass odyseu. V roku 1992, po tom, čo sa opätovne, avšak bezvýsledne pokúšal presadiť svoju prevratnú hudbu z labelov ako Ibiza, Reinforced a Formation, keď väčšina škótskych clubberov nejavila záujem o vynárajúci sa breakbeatový zvuk/ sound, Kid pochopil, že nemá inú možnosť, než sústrediť svoju pozornosť na juh od hranice, kde breakbeatová scéna začala získavať na popularite. Kidove rozhodnutie otočiť sa chrbtom klubom v Škótsku sa spečatilo, keď bol zaradený v ankete klubov na listinu DJ-ov, na ktorých sa vraj neoplatí ísť.

Po šiestich mesiacoch posielania nahrávok promotérom v Anglicku došlo k zlomu, keď Kid dostal šancu hrať ako predskokan DJ Rap-a a Fabia v Queste vo Wolverhamptone. Dostatočne ohúrení promotéri/majitelia, sa rozhodli spolupracovať s ním až do roku 1996, kedy došlo k udalosti, ktorá vytvorila základ Kidovej kariéry na breakbeatovej scene: vytvoril štýl neskôr nazvaný Jungle.

Medzi rokmi 1992 až 1998 Kid cestoval niekedy až na vzdialenosť 1200 míľ, aby mohol hrať pre ľudí, ktorí ocenili hudbu, ktorú on miloval a veľmi rýchlo sa stal stálicou medzi DJ-mi hrajúcimi nielen v Queste, ale aj pre iných prestížnych promotérov vrátane mien ako Roast, Jungle Fever, One Nation, World Dance a Pandemonium. Kým si on budoval reputáciu v Anglicku, techno z Rotterdamu sa stalo posledným klincom na rakve únavnej rave scény v Škótsku. Čakajúc na svoju príležitosť, aby sa mohol odplatiť škótskej klubovej scéne, Kid sa pridal k DJ Gmac pod agidou Manga, a už sa nikdy neobzrel späť.
Oslavujúc siedmy rok svojej existencie, Manga je základom súčasnej prosperujúcej škótskej Drum and Bass scény a Kidovi sa aj prostredníctvom kontaktov s väčšinou DJ-ov a producentov podarilo dosiahnuť neodškriepiteľné postavenie.

Počas uplynulých šesť rokov Kid získaval skúsenosti a zároveň urobil dôležité kroky smerom k uznaniu aj mimo Spojeného kráľovstva. V júni 1998 vystúpil v USA, kde hral gigs v Houstone, Texase, Akrone (Ohio), ako aj set pre najpoprednejší obchod s nahrávkami drum & Bass v New Yorku Breakbeat Science počas rozhlasovej show s názvom ‘Velocity.’ Prostredníctvom svojich kontaktov s Jungle Fever hral Kid taktiež v kluboch v Hamburgu, Manheime a Freibergu, v Nemecku. Doma v Škótsku Kid pokračoval s presadzovaním žánru drum & bass, podporujúc akcie vrátane v minulosti pravidelnej Jungle Magic – teraz ako úvod k jednorazovým akciám, ako keď Hype, Zinc a Pascal hrali spolu po prvýkrát v Škótsku, čo bola doteraz najväčšia škótska Drum & Bass akcia – a tiež sériu akcií z Goldie-ho labelu Metalheadz label, u ktorého bol Kid škótskym rezidentom.

Okrem DJ-ských akcií v kluboch mal Kid taktiež niekoľko vystúpení v rádiu. Jeho vysielania zahŕňajú živý vstup/ set zo štúdií rádia Radio One z akcie ‘One in the Jungle’ (teraz v rámci Fabia a Grooverider-a) a vďaka kontaktom s Jungle Fever mnoho vystúpení v rádiu Kool FM, výhercovi Londýnskej ceny. Kidova spolupráca s Quest zahŕňa aj vystúpenie v rámci jediného reprezentujúceho rádia toho času v oblasti Midland Choice FM. Kid, napriek tomu, že podľa neho rozhlasové stanice v Škótsku urobili veľmi málo v záujme prezentácie žánra D & B, priznal, že sa veci menia k lepšiemu, keď hrdo spoluuviedol prvú legálnu drum & bass rádiovú show v Škótsku na stanici Beat 106. Nanešťastie sa jeho obavy ohľadne lokálnych radii potvrdili, keď rádio získal nový majiteľ a show bola po 11 mesiacoch vyradená z programu. Našťastie odvtedy vznikla rozhlasová stanica Radio Magnetic a Kida môžete počuť v rámci predstaviteľov z Manga každý piatok v show ‘Terminal Velocity.’

Venujúc svoje úsilie rozvoju scény v Škótsku je si Kid vedomý toho, že musí prinášať obete na úkor svojho času v štúdiu, ale cíti, že je veľmi potrebné rozbehnúť akcie aj v ostatných škótskych mestách. Čo sa týka škótskej scény, je veľmi ochranársky, nechce, aby sa pokazila v dôsledku nevhodných vplyvov.

Kidov jediný ukončený projekt je track s názvom ‘Invaders’ napísaný v spolupráci s iným rezidentom Manga - The General, ktorý figuruje aj na albume Formation’s World of Drum & Bass. Majúc ďalšie esá v rukáve Kid plánuje spustiť svoj vlastný label, ‘Invade Recordings’ v roku 2004 prostredníctvom ‘invázie’ drum & bass-u škótskej produkcie do sveta. Label bude obsahovať spoluprácu ostatných škótskych producentov popri Kidových vlastných trackoch. Predtým, než vydá svoj vlastný odtlačok, plánuje vydať iný label s názvom Restless Natives, na ktorom sa predstavia talenty z celého sveta. Prvé vydanie od Dj Kryptik – a sa objavilo v januári 2004 a bolo predaných 1000 kópií. Aj 28 Days, aj New encounters dostali veľmi dobré prijatie po celom svete. Nasledovný label Dj Kryptik-a vydaný v máji bol úplnou bombou. Ďalšou novinkou bol Dj Samurai featuring Charlotte. Penička má názov “Dayz” a bola vydaná v októbri 2004. Album s 12 trackmi obsahuje tiež meno jedného z mnohých známych producentov, ktoré Dj Kid plánuje začleniť do remixového materiálu na labeli. Je ním Peshay, skutočná legenda scény, ktorý pridal svoj hudobný štýl k mixu a výsledok sa mu tak zapáčil, že Kida oprávnil, aby ho použil ako prvý track svojho ohláseného LP s názvom Jammin. Pre viac info pozri www.restlessnatives.co.uk. Rok 2005 sa pre neho ukazuje ako veľmi dobrý. So svojím nedávnym CD na titulnej stránke časopisu Knowledge Magazine a spolu s množstvom objednávok počnúc Slovenskom až po akciu Ram Records v klube The End v Londýne.

Počas uplynulých 10 rokov Kid priniesol tak veľa tej najlepšej hudby pre škótskych klubberov, ako len vedel. Nech hrá hocikde, je ohromný, udržuje krok s najnovšími trendami prostredníctvom testovacíéch nahrávok, ktoré mu pravidelne zasielajú všetky hlavné labely. Kid vždy baví kombinovať dva hudobné motívy, ktoré príležitostne seká, prípadne použije scratching. S týmto nepredvídateľným a mnohostranným štýlom Kid produkuje tak veľa rôznych rytmov, ako je len možné. Jeho produkcia je vždy svieža, občas do nej začlení trochu klasiky pre potešenie junglistov starej I novej školy. Je legendou sám osebe a môžeme si byť istí, že pokiaľ bude existovať škótska drum & bass scéna, dovtedy bude na jej čele stáť DJ Kid posúvajúc ju dopredu tak, ako to robil aj doteraz.

Zapojte sa do diskusie

Nový príspevok

Možnosť vkladať príspevky majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte založený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Obľúbené témy

Pridať tému do obľúbených - registrácia

Súvisiace témy diskusií

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch