Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Andy C

DJs - MP3 & info & fotky - diskusné fórum

MP3 sety (sets) - DJ Andy C + fotky

Diskusné príspevky

[+] Pridať príspevok

anonym, 00:27, 4.2.2007 (nedeľa) [13 rokov]

anonym

nfgjf

bnmbnfjhfgj

wakro, 10:28, 19.7.2006 (streda) [14 rokov]

wakro

pohoda

urcite ste poniektori postrehli hranie andy C-ho na tohtorocnej pohode 2006 . . .

maximal, 13:25, 4.2.2007 (nedeľa) [13 rokov]

maximal

Re: pohoda

no tak to som urcite nemohol nepostrehnut....asi najlepsi dnb live set aky som kedy pocul

wakro, 10:26, 19.7.2006 (streda) [14 rokov]

wakro

andy clarke

Prvé experimenty so skladbou breakov započal Andy Clarke už ako teenager. Prácu v nahrávacom štúdiu zvládol bez akýchkoľvek problémov aj vďaka stretnutiu s Ant Milesom, ktorý v ňom okamžite objavil obrovský talent. S rozpočtom £1000 sa v roku 1992 rozhodol Andy založiť vlastné vydavateľstvo RAM, ktoré na scénu uviedol dnes už kultovou 'Sour Mash EP'.

Vo veku 15 rokov Andy a Ant pod pseudonymom Origin Unknown vydali opus 'Valley of the Shadows (31 Seconds)', ktorá sa v okamihu stala hymnou vtedajšej hardcorovej scény. Oceneniami ako Best Hardcore Tune za rok 1993, alebo Best Newcomer na Hardcore Dance Awards si vydobil rešpekt najuznávanejších mien vtedajšej elektronickej hudobnej scény.

Začiatkom roku 1994 prišiel s novým aliasom - Desired State, pod ktorým nadviazal na spoluprácu so svojim kamarátom a učiteľom Antom Milesom a do sveta vypustili nezabudnuteľné kúsky ako 'Beyond Bass' a 'Here And Now'. V rovnakom roku začal Andy spolupracovať s DJ-om Randall-om, s ktorým vytvorili parketový trhák 'Sound Control', nasledovala spolupráca so Shimonom a Moving Fusion.

Album vydaný v 97mom 'Origin Unknown Presents...Speed Of Sound' získal ocenenie Best Dance Album na Kiss FM Dance Awards a Best Album na Hardcore Dance Awards, odkiaľ si Andy odniesol aj ocenenie, ako najlepší producent.

V úspešnom ťažení pokračovala LP 'Origin Unknown Presents...Sound In Motion' vydaná 98-mom, pri príležitosti narodeninových osláv vydavateľstva RAM. Práve táto značka uviedla na svetovú drum and bassovú scénu množstvo dnes rešpektovaných skladateľov a djov.

Jediná vec, ktorá predčí Andyho producentský talent, sú jeho djské zručnosti. Počas niekoľkých rokov, bol najmladším djom pirátskeho rádia Cyndicut FM a objavoval sa v lineupoch najvychytenejších Londýnskych akcii, ako Imagination, Club Elevation, Dreamscape, Innovation, alebo Telepathy. Jeho mix sa vyznačuje nevídanou presnosťou, rýchlosťou a jedinečným hudobným výberom.
Dôkazom toho je vlastná relácia v éteri londýnskeho Kiss FM, ocenenie Best DJ od najuznávanejšieho časopisu o lámaných beatoch – Knowledge. So svojim remixom Busta Rhymesovho 'Woo Hah!' opäť pod hlavičkou Origin Unknown – získal ocenenie Best Remix v roku 1996 na Muzik Magazine Awards. V ankete najsledovanejšieho drum and bassového webu na svete sa s počtom hlasov 90.000 umiestnil na prvej priečke ako best D&B DJ, čo vzápätí zopakoval v ankete Accelerated Culture's 'Peoples Choice Awards' v decembri 2002. Ak nahliadneme do rebríčku najlepších djov celého sveta, o ktorý sa každoročne stará DJ magazine, nájdeme Andyho na 26 mieste. V rebríčku figurujú mená djov všetkých žánrov od trance, cez techno, house až po dnb. Pre porovnanie, taký Zinc sa umiestnil na 94-tej priečke. Na vrchole kraľuje už po tretíkrát mediálna hviezda, holandský dj Tiesto.

Svoje postavenie si upevňuje pravidelným vydávaním mixovanej kompilácie pod názvom Nightlife, ktorú nasleduje vždy vypredané, celosvetové turné. V marci tohto roku sa do predaja dostalo jej už tretie vydanie. Aj tentoraz si poslucháči v jeho sete našli plno nevydaných vecí, ktoré sa časom vyšplhajú v rebríčku predajnosti na prvé miesta...

Zapojte sa do diskusie

Nový príspevok

Možnosť vkladať príspevky majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte založený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Obľúbené témy

Pridať tému do obľúbených - registrácia

Súvisiace témy diskusií

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch